آخرین اخبار : 

ارتودنسی نامرئی –  انواع، درمان و قیمت

0000brackets.jpg

0000brackets

ارتودنسی نامرئی يك راه حل مناسب براي يک لبخند زيبا

برای داشتن یک لبخند زیبا و دندان‌های مرتب، دیگر بیشتر از این احتیاجی به پر شدن دهان با سیم های بد شکل و براکت ها ندارید .

با افزایش اطمینان و ارزش و پیشرفت های روز افزون تکنولوژی ارتودنسی نامرئی ، این روش را یک روش جایگزین برای براکت های سیمی معمولی بد شکل و قابل رویت کرده است. الاینرهای شفاف که بریس های شفاف نیز نامیده می شوند ، با استفاده از تکنولوژی پیشرفته کامپیوتری که حرکت دندان را پیش بینی می کند ساخته شده و بدین ترتیب ابزارهای ارتودنسی قابل برداشت را مهیا می سازد که به تدریج ، دندان ها را مرتب می کنند.

شرایط استفاده از ارتودنسی نامرئی

در صورتی که این نوع از بریس‌ها برای موارد نامرتبی خاص ( بنا به تشخیص دندانپزشک) ویا مشکلات پیچیده جویدن مناسب نباشند بهتر است که از روش های ارتودنسی قدیمی استفاده شود.

ارتودنسی نامرئی می تواند در شرایط زیر مورد استفاده قرار گیرد:

دندان گرازی و  overjet(جلو بودن بیش از حد فک بالا) ، دندان‌های با فاصله زیاد یا روی هم جمع شده ویا دندان‌های کج

این روش ارتودنسی نامرئی برای بزرگسالان و نوجوانان طراحی شده اند و وقتی که هنوز دندان‌های شیری در دهان باقی مانده‌اند استفاده از آن توصیه نمی شود. بچه ها و نوجوانان کم سن و سال تر که با مشکلات ارتودنسی مواجه می شوند، بهتر است که به بریس های فلزی قدیمی یا براکت های سیمی مراجعه نمایند، با این حال اگر میخواهید از ارتودنسی نامرئی استفاده کنید تنها در صورت تایید دندانپزشک یا ارتودنتیست میتوانند این کار را انجام دهند. الاینرهای شفاف در ابتدا تنها برای بزرگسالان طراحی شده بود.

این الاینر ها به یک همکاری مستمر و منظم نیاز دارد چون باید این الاینرها را 22 ساعت در روز استفاده کرده و نباید این امر را فراموش یا اینکه الاینرها را گم کنند.